• AKTUALNOŚCI

          • Na galowo
            • Na galowo

            • Przez cały rok szkolny celebrujemy każde święto i pamiętamy o osobach ważnych dla nas i dla szkoły.  

          • Książki dla nas
            • Książki dla nas

            • Już kilkadzisiąt książek trafiło do szkoły, dzięki akcji bookcrossingowej. Książki można poczytać podczas przerw i w szkolnej bibliotece.

              Najwięcej książek i gier podarowali szkole Kaja Kołodziejczak z kl. 3d i Igor Prokop z kl. 1b. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy!

              W roku szkolnym 2023/24 szkolnych korytarzach i w świetlicy pojawiły się specjalne regały, które mają służyć wymianie książek tzw. półeczki bookcrossingowe. Każdy, kto ma w domu niezniszczone książki (gry planszowe także!) dla dzieci i/lub młodzieży, którymi chciałby się podzielić z kolegami, może przynieść je  do biblioteki szkolnej. Udział w akcji jest dobrowolny i tylko dla tych, którzy wolą przekazać książkę w obieg, niż trzymać nieczytaną na półce w domu. Z książek będzie można korzystać podczas przerw i/lub wypożyczać do domu.

          • Podaruj misia
            • Podaruj misia

            • Podaruj misia dla dzieci chorych. Zbiórka dla Fundacji Przyklądek Dobrej Nadziei trwa w naszej szkole do 23 listopada. 

              Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w akcji. Pamiętajcie, że dobro wraca.

              Uczniowie z klas 0-3 misie przekazują do Pani Julity Żurawskiej do sali 103, a klasy 4-8 d Pani J.Piotrowskiej, sala 220. Serdecznie zapraszamy do pomocy w akcji Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu.

              Akcja trwa do 23 listopada. 

              https://www.facebook.com/photo/?fbid=734944808665772&set=a.370382708455319&locale=pl_PL

          • Śpiew na medal
            • Śpiew na medal

            • ​​​​​​7 listopada uczniowie naszej szkoły zaprezentowali Hymn, Rotę i pieśń "My, Pierwsza Brygada" przed jurorami  Narodowego Centrum Kultury.​​​

              Do przesłuchania konkursowego stanęło 480 uczniów Szkoły Podstawowej im. I. Sendlerowej w Dobroszycach. Wystąpienie oceniał koordynator ogólnopolski, przewodniczący komisji konkursowej oraz pomysłodawca Konkursu "Do hymnu", profesor Krzysztof Kozłowski oraz prof. Wojciech Maciejowski z Akademii Muzycznej w Poznaniu. Obaj jurorzy podkeślali perfekcyjność wykonania długich i trudnych utworów, zaangażowanie uczniów, a także fakt, jak bardzo integrujące dla całej społeczności było to wydarzenie.

              Wystąpieniu przysłuchiwali się przedstawiciele m.in. samorządu: radni, sołtysi, dyrektorzy instytucji gminnych, a także grono pedagogiczne szkoły i rodzice uczniów. Wśród zaproszonych gości były także kombatantki z Gminy Dobroszyce Pani Krystyna Lewndowska i Genowefa Suwala, dla których tak podniosłe wykonanie przez młodzież pieśni patriotycznych było szczególnie wzruszające.  

              Dyrektor szkoły Pani Agnieszka Dorobiała dziękowała wszystkim nauczycielom i uczniom za ogrom pracy włożonej w przygotowanie wystąpienia, przede wszystkim Pani Justynie Kochańskiej-Tule i Pani Katarzynie Suchańskiej za oprawę muzyczną przedsięwzięcia.  

              "Do hymnu" to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych na wspólne jednogłosowe wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. Celem konkursu jest kultywowanie idei patriotyzmu.  

              Poniżej link do nagrania całości wystąpienia konkursowego "Do Hymnu" zarejestrowanego 7 listopada 2023 roku.

               

          • Do hymnu!
            • Do hymnu!

            • 7 listopada 480 uczniów naszej szkoły zaśpiewa wspólnie trzy pieśni patriotyczne przed komisją Narodowego Centrum Kultury.  

              w 2023 roku po raz pierwszy bierzemy udział w akcji "Do Hymnu". To ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury.

              Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. 7 listopada nasi uczniowie w ramach przesłuchań konkursowych zaprezentują Hymn, Rotę i pieśń "My pierwsza brygada".

              Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, edukacja muzyczna poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem i rozwój umiejętności muzycznych, rozwój kompetencji społecznych poprzez wdrażanie do współpracy w grupie oraz zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego.

              Wyniki poznamy 27 listopada. 

          • Pamięci patronki
            • Pamięci patronki

            • Co roku 1 listopada szkoła słada wieniec na grobie naszej patronki Ireny Sendlerowej na warszawskich Powązkach.  Przestawiamy realcję portalu goniec.pl. 

              Ponieżej treść artykułu:

              Widok grobu Ireny Sendlerowej we Wszystkich Świętych wyciska łzy. "Uratowała dwa i pół tysiąca światów"  

              W dniu Wszystkich Świętych wspominamy w zadumie wszystkich tych, którzy odeszli. Na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie za serce chwyta widok grobu Ireny Sendlerowej, bohaterki, która podczas okupacji niemieckiej pomagała warszawskim Żydom. Szacuje się, że Irena Sendlerowa uratowała dzięki swoim działaniom nawet do 2,5 tys. dzieci. Rodacy nie zapomnieli o jej działaniach, o czym świadczy morze zapalonych zniczy na jej nagrobku.  

              Wszystkich Świętych. Polacy wspominają tych, którzy odeszli 

              W dniu Wszystkich Świętych Polacy odwiedzają groby nie tylko swoich najbliższych, ale również osób zasłużonych swoimi działaniami dla kraju, bohaterów, a także uwielbianych artystów, których musieliśmy pożegnać.  

              Na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie spoczywa Irena Sendlerowa, działaczka społeczna, która w okresie niemieckiej okupacji ratowała tysiące żydowskich dzieci, wywożąc je z warszawskiego getta i ukrywając w domach polskich rodzin czy klasztorach. Za swoją działalność Irena Sendlerowa została aresztowana w 1943 roku przez Gestapo. Szacuje się, że uratowała niemal 2,5 tys. dzieci.  

              Wszystkich Świętych. Irena Sendlerowa w pamięci Polaków 

              Irena Sendlerowa za swoje działania była torturowana i skazana na śmierć. Została jednak uwolniona w lutym 1944 roku. Wówczas polskiemu podziemiu udało się przekupić niemieckich strażników. Po opuszczeniu aresztu Irena Sendlerowa dalej ratowała żydowskie dzieci.  

              Zapytana o powody swoich działań odpowiedziała: "Byłam uczona przez ojca, że gdy ktoś tonie, nie pytasz, czy umie pływać, tylko wskakujesz mu na pomoc". Irena Sendlerowa została odznaczona medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata, a w latach 2007 i 2008 została zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla.  

              Wszystkich Świętych. Grób Ireny Sendlerowej utonął w morzu zniczy 

              Widok grobu Ireny Sendlerowej, który znajduje się na warszawskich Powązkach, przyprawia jednocześnie o dumę i wzruszenie. W dniu Wszystkich Świętych nagrobek zdobią dziesiątki pięknych zapalonych zniczy i kwiatów. Znalazła się tam również wiązanka od pracowników i uczniów szkoły, której Sendlerowa jest patronką. Polacy z całą pewnością nie zapomnieli o bohaterskich działaniach Ireny Sendlerowej. 

              https://goniec.pl/widok-grobu-ireny-sendlerowej-we-wszystkich-swietych-wyciska-lzy-uratowala-dwa-i-pol-tysiaca-swiatow-bb-wij-011123 

          • Bon za śmieci
            • Bon za śmieci

            • Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!

              Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. 

              W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma  bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! 

               Uwaga: Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

              ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!

              Termin akcji: 07-17.11.2023r. Akcję koordynuje Pani Joanna Piorowska

               

              Miejsce akcji: Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach sprzęt należy zostawić w garażu przy szkole – wjazd na teren od ulicy  Szkolnej

               

              Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce

               

              Wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego:

              1. Wielkogabarytowe urządzenia chłodzące

              2. Chłodziarki, zamrażarki

              3. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do chłodzenia, konserwowania i przechowywania żywności

              4. Pralki, suszarki do ubrań

              5. Urządzenia kuchenne, w tym kuchenki, zmywarki

              6. Piece elektryczne

              7. Elektryczne płyty grzejne

              8. Mikrofalówki

              9. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do gotowania i innego typu przetwarzania żywności

              10. Elektryczne urządzenia grzejne

              11. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do ogrzewania pomieszczeń, łóżek, mebli wypoczynkowych

              12. Wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne

               

              Małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego

              1. Odkurzacze, zamiatacze do dywanów oraz pozostałe urządzenia czyszczące

              2. Maszyny do szycia, urządzenia używane do szycia, dziania, tkania i innego typu przetwarzania wyrobów włókienniczych

              3. Żelazka, urządzenia do prasowania, maglowania i pozostałe urządzenia służące do pielęgnacji ubrań

              4. Tostery, frytkownice

              5. Rozdrabniacze, młynki do kawy oraz urządzenia do otwierania i zamykania pojemników i opakowań

              6. Noże elektryczne

              7. Urządzenia do strzyżenia włosów, suszenia włosów, szczotkowania zębów, golenia, masażu oraz pozostałe urządzenia do pielęgnacji ciała

              8. Zegary, zegarki oraz urządzenia do celów odmierzania, wskazywania lub rejestrowania czasu

              9. Wagi

              10. Pozostałe małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego

               

              Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny

              1. Komputery duże stacjonarne, stacje robocze

              2. Jednostki drukujące, drukarki

              3. Komputery osobiste stacjonarne, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura

              4. Laptopy, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura oraz notebooki

              5. Puste cartridge do drukarek

              6. Notepady

              7. Sprzęt kopiujący

              8. Elektryczne i elektroniczne maszyny do pisania

              9. Kalkulatory kieszonkowe i biurowe

              10. Pozostały sprzęt do zbierania, przechowywania, przetwarzania, prezentowania lub przekazywania informacji drogą elektroniczną

              11. Terminale i systemy użytkownika

              12. Faksy, telefaksy 13. Telefony (bezprzewodowe, komórkowe) automaty telefoniczne

              14. Systemy zgłoszeniowe/sekretarki automatyczne

              15. Pozostałe produkty lub sprzęt służący do transmisji głosu, obrazu lub innych informacji za pomocą technologii telekomunikacyjnej

               

              Sprzęt audiowizualny

              1. Odbiorniki radiowe

              2. Odbiorniki telewizyjne

              3. Kamery video (sprzęt video)

              4. Sprzęt hi-fi

              5. Instrumenty muzyczne, wzmacniacze dźwięku

              6. Pozostałe produkty lub urządzenia wykorzystywane do nagrywania lub kopiowania dźwięku lub obrazów, w tym sygnałów, lub wykorzystujące technologie przesyłu dźwięku i obrazu inne niż telekomunikacyjne

               

              Narzędzia elektryczne i elektroniczne

              1. Wiertarki, piły

              2. Narzędzia do nitowania, przybijania lub przyśrubowania lub usuwania nitów, gwoździ lub śrub

              3. Narzędzia do spawania, lutowania lub podobnych zastosowań

              4. Narzędzia do rozpylania

              5. Kosiarki i inne narzędzia służące do prac ogrodowych

              6. Pozostałe narzędzia elektryczne i elektroniczne

               

              Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy

              1. Kolejki elektryczne lub tory wyścigowe

              2. Kieszonkowe konsole do gier video, gry video

              3. Sprzęt sportowy z elektrycznymi lub elektronicznymi częściami składowymi

              4. Zabawki z mechanizmem elektrycznym lub elektronicznym

               

              Przyrządy do nadzoru i kontroli

              1. Czujniki dymu

              2. Regulatory ciepła

              3. Termostaty

              4. Urządzenia pomiarowe używane w gospodarstwie domowym

               

              Automaty do wydawania

              1. Automaty do wydawania napojów gorących

              2. Automaty do wydawania butelek lub puszek z zimnymi i gorącymi napojami

              3. Automaty do wydawania produktów stałych

              4. Automaty do wydawania pieniędzy - bankomaty

              5. Inne wydające wszelkiego rodzaju produkty

               

               Baterie i akumulatory

              1. Baterie i akumulatory ołowiowe

              2. Baterie i akumulatory niklowo-kadmowe

               

              WAŻNE! Zbieramy wyłącznie tusze atramentowe, nie odbieramy tonerów. 

               

          • Szkoła pamięta
            • Szkoła pamięta

            • W roku szkolnym 2023/24 podjęliśmy szereg akcji, które mają przypominać, jak ważna jest wolność i pamięć o tych, kórzy byli przed nami. 

              W październiku i listopadzie zaplanowane zostały w szkole akcje charytatywne, apele, konkursy, które mają przypominać uczniom o potrzebie pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

              Przedsięwzięcia te realizowane są w ramach akcji "Szkołą Pamięta" oraz jako część obchodów Narodowego Święta Niepodległości. 

              1. Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia - akcja charytatywna, która ma na celu zebranie i podarowanie symbolicznej lampki białej lub czerwonej. Dzięki pośrednictwu Telewizji Wrocław znicze przekazywane są na polskie cementarze na Kresach.

              2. Apel na część Patronki szkoły Ireny Sendlerowej - klasy 7a i 7b oraz szkolny zespół muzyczny przygotowały wzruszający apel o Irenie Sendlerowej.

              3. Złożenie wieńca na grobie Patronki na warszawskich Powązkach - co roku 1 listopada przekazujemy kwiaty dla Ireny Sendlerowej.

              4. Konkurs plastyczny - portret Ireny Sendlerowej. 

              5. Konkurs "Do Hymnu" - 7 listopada wzięliśmy udział w przesłuchaniu konkursowym przed komisją Narodowego Centrum Kultury. 480 uczniów szkoły z klas 0-VIII w ogólnopolskim konkursie zaprezentowało Hymn, Rotę i pieśń "My, Pierwsza Brygada".

              6. 10 listopada uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

              7. 8 listopada - udział uczniów kl. 0-III w konkursie "Do hymnu z Ministerstwem Sprawiedliwości".

              8. Wykonanie przez uczniów kl. IV-VIII plakatów o tematyce patriotycznej oraz kotylionów.

              9. Szkolny konkurs recytatorski "Strofy i Ojczyźnie".

               

          • Wygrała 2a
            • Wygrała 2a

            • Konkurs na najbardziej pomysłową relację z akcji "Przerwa na czytanie" wygrała klasa 2a Pani Agaty Klimkowskiej. 

              Klasa 2a wygrała konkurs, bo nie dość, że przesłali naprawdę oryginalne fotki konkursowe, to w akcję czytania na przerwie zaangażowała się bez wyjątku cała klasa. Dla zwycięzców Rada Rodziców ufundowała nagrodę - bon na pizzę. Mamy nadzieję, że klasowa wyprawa na małe co nieco będzie bardzo udana.

              "Przerwa na czytanie odbywa się już po raz VII, a obecna edycją była IV międzynarodową. W tegorocznej akcji wzięło udział ponad 2400 szkół. W tym roku w naszej szkole w akcję zaangażowało sie 380 osób. Dokładne wyniki ogólnopolskiej akcji poznamy 10 grudnia 2023 r. 

              Na wyróżnienie poza klasą zasługuje również klasa 4a.

              ​​​​​Pomysłowością i zaangażowaniem wykazały się również klasy 2b, 2c, 3b, 5b, 5c, 6b i 6c. Dziękujemy wszystkim, którzy 23 pażdziernika czytali na przerwie.

          • Dla patronki
            • Dla patronki

            • Dziś uczcicliśmy pamięć naszej Patronki. Wzruszający apel o Irenie Sendlerowej przygotowały klasy 7a, 7b i szkolny zespół muzyczyny.

              Podczas apelu odśpiewaliśmy polski hymn i hymn naszej szkoły o Irenie Sendlerowej. Podczas swojej przemowy Pani Dyrektor podkreślała, jak dumni możemy być mając za swoją patronkę osobę tak odważną i tak altruistyczną. KLasy 7a i 7b przygotowane przez Panią Martę Konopnicką i Agnieszkę Sosińską zaprezentowały trudne, a zarazem wzruszające teksty i wiersze. Ucznowie przywoływali też cytaty z wypowiedzi naszej patronki. Apelowi towarzyszyła wsytawa portretów Sendlerowej wykonych przez uczniów. 

          • Pasowanie klas 1
            • Pasowanie klas 1

            • Pierwszoklasiści złożyli dziś ślubowanie i podczas uroczystego apelu zostali pasowani na uczniów. 

              26 października odbyło się w naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych. Podczas uroczystości pierwszaki zaprezentowały wiedzę i umiejętności, dzięki któym mogą nazywać się już pełonoprawnymi uczniami. Uczniów pasowała Pani Dyrektor Agnieszka Dorobiała. Świadkami ślubowania i pasowania byli rodzice i nauczyciele oraz przedstawiciele gminnych władz Pan Wójt Artur Ciosek oraz Pani Katarzyna Koreń, inspektor ds. oświaty.

              Program artystyczny przygotowały Panie Wychowawczynie: Hanna Bielaszewska, Ewelina Kembłowska, Anna Mikuła i Dobrosława Sołtys. 

              Wszyscy uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy, książki i prezenty. Po apelu w salach lekcyjnych na bohaterów dzisiejszego dnia czekał słodki poczęstunek.  

          • Akcja z książką
            • Akcja z książką

            • 23 października nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie". W zabawę zaangażowali się ucznowie i pracownicy szkoły.

              23 października nasza szkoła po raz pierwszy brała udział ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie". Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom i ma na celu promowanie czytelnictwa. Mamy powody do radości, bo w akcję zaangażowało się wielu uczniów i pracowników szkoły!. Podsumowanie akcji w przyszłym tygodniu. Na razie liczymy uczestników i zbieramy zdjęcia dokumentujące udział przedsięwzięciu.  

              Klasa, która w najbardziej atrakcyjny sposób uwieczniła swój udział w "Przerwie na czytanie" otrzyma w nagrodę bon na pizzę i wspólnie z wychowawcą w wybranym dniu uda się na wyprawę do pizzerii. 

          • Smaczna wyprawa
            • Smaczna wyprawa

            • W październiku klasy drugie i trzecie Wzięły udział w święcie ziemniaka w Domasławicach. Było smacznie, twórczo i wesoło. 

              W ostatnim tygodniu klasy 2b, 2c, 2d oraz 3b, 3c i 3d wybrały się na wycieczkę do Damasławic w ramach "Święta Ziemniaka". Dzieci zbierały ziemniaki z pól, wzięły udział w zabawach ruchowych oraz warsztatach tematycznych. Dzieci zajadały się także pieczonymi w ognisku ziemniakami. Przy okazji poznaliśmy kilka ciekawostek związanych z Doliną Baryczy.

          • Wygrali strefę
            • Wygrali strefę

            • Reprezentacja naszej szkoły - chłopcy z klas starszych - zajęli I miejsce  w zawodach strefy wrocławskiej w unihokeju.

              18 października odbyły się zawody strefy wrocławskiej w unihokeju chłopców starszych. Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do finału dolnośląskiego. Zagrała w składzie: Ciesielski Michał, Lechowicz Jakub, Lewicki Jakub, Nowek Mieszko, Olender Bartłomiej, Raczkowski Wojciech, Skuła Jędrzej, Sytar Kacper i Tabisz Igor. Opiekun zespołu: p. Renata Szczepaniak. 

          • Walka w turnieju
            • Walka w turnieju

            • 11.10.2023r mieliśmy okazję reprezentować naszą szkołę w Igrzyskach Dzieci w Unihokeju, a nasza drużyna dziewcząt dała z siebie wszystko.

              Choć nie przegraliśmy żadnego meczu (zdobywając 2 remisy i 1 zwycięstwo), to niestety zajęliśmy trzecie miejsce w grupie. To był naprawdę dramatyczny turniej! Decydujący okazał się bilans bramek, a niestety zabrakło nam jednego trafienia, aby awansować dalej. Jednak niezależnie od wyniku, jesteśmy dumni z naszych zawodniczek i ich wspaniałego wysiłku na boisku. Pokazałyście determinację, umiejętności i ducha walki. Gratulujemy również pozostałym drużynom za świetnie rozegraną rywalizację i dziękujemy za emocjonujące mecze. Reprezentacja w składzie: Lena Lech, Gracjana Miszczak, Nadia Olejarczyk, Olivia Jabłońska, Nadia Jakubowska, Nadia Stawska i Kinga Wochna.

          • Święto edukacji
            • Święto edukacji

            • Podczas uroczystego apelu uczciliśmy wszystkich pracowników szkoły. Były przemówienia, kwiaty i ciekawy program artystyczny.  

              Podczas apelu Pani Dyrektor Agnieszka Dorobiała podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za codziennną pracę. Klasa 8a i 6b zaprezentowały program artystyczny przygotowany z wychowawcami Panem Piotrem Burakiem i Przemysławem Kwietniem oraz Panią Malwiną Górą. O oprawę muzyczną zadbał chór szkolny pod opieką Pani Justyny Kochańskiej -Tuły, a dekoracje wykonały Panie - Malwina Góra i Monika Nowosad.

               

          • Na podium
            • Na podium

            • II miejsce w zawodach strefy wrocławskiej w unihokeju zajęli chłopcy z naszej szkoły i tym samym zakwalifikowali się do dalszej reywalizacji. 

              13 października odbyły się zawody strefy wrocławskiej w unihokeju chłopców młodszych. Reprezentanci naszej szkoły, po bardzo dobrych meczach, zajęli miejsce II i wywalczyli tym samym awans do dalszych rozgrywek. Zagrali w składzie: Babiarz Jakub, Brzęk Szymon, Orlak Gracjan, Raczkowski Stanisław, Solnica Marcel, Sroka Błażej oraz Smaga Bartosz. Opiekunem grupy była p. Renata Szczepaniak.

          • Dobrze biegamy
            • Dobrze biegamy

            • Drużyna chłopców naszej szkoły z klas IV-VI zajęła 15 miejsce w w Finałach Dolnośląskich Sztafetowych Biegów Przełajowych w Olszynie. 

              Dzięki naszej wygranej w Sztafetowych Biegach Przełajowych na szczeblu gminnym, wszystkie nasze drużyny zakwalifikowały się do etapu Powiatowego, który odbył się 27 września 2023 roku w Oleśnicy. Zawody okazały się niezwykle udane, a drużyna chłopców (klasy IV-VI) zajęła pierwsze miejsce, co pozwoliło jej awansować do kolejnego etapu - zawodów wojewódzkich.

              10.10.2023r nasza drużyna chłopców w składzie: Stanisław Raczkowski, Bartłomiej Renk, Bartłomiej Klimkowski, Kacper Gołuch, Błażej Sroka, Wojciech Ziernik i Gracjan Orlak zdobyła 15. miejsce w Finałach Dolnośląskich Sztafetowych Biegów Przełajowych w Olszynie! Gratulujemy naszym zawodnikom

          • Pamagamy
            • Pamagamy

            • Bieramy kasztanki i pomagamy chorym z hospicjum. Akcja trwa do 31 października. 

              Zachęcamy do udziału w akcji Kasztanki dla Hospicjum, która polega na zebraniu jak największej ilości kasztanów. Zbiórka trwa do 31.10.2023 r. Kasztany prosimy przynosić w lnianych lub papierowych torbach albo kartonach i przekazać do pani Joanny Piotrowskiej, Agnieszki Bażyckiej lub Julity Żurawskiej.

              Zebrane podczas akcji środki zostaną przeznaczone na pomoc podopieczny Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

              Szkolne Koło Wolontariatu PoMocni

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach
      • 71 314 11 25 sekretariat wew. 10 lub kom. 512 532 870; dyżurka wew. 13; psycholog wew. 20; pedagog wew. 21; logopeda wew. 16; higienistka wew. 15; biblioteka wew. 18;
      • Dobroszyce 56-410, ul. Parkowa 5, 56-410 Dobroszyce Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych