• AKTUALNOŚCI

          • Warsztaty mikołajkowe 2c
            • Warsztaty mikołajkowe 2c

            • 6 grudnia klasa 2c pojechała do Jelcza Laskowic, do Sali Zabaw na warsztaty mikołajkowe. Były ogromne bańki mydlane, zwierzątka z balonów i prezenty.

              6 grudnia, na zaproszenie pani Patrycji Walczak, klasa 2c pojechała do Jelcza Laskowic, do Sali Zabaw na warsztaty mikołajkowe. Na miejscu, pod czujnym okiem pani Patrycji, dzieci wykonały piękne mydełka o zapachu piernika i z płatkami kwiatów. W dalszej części warsztatów pani Walczak zaprosiła uczniów do kolejnej zabawy, a mianowicie zamykała dzieci w ogromnych bańkach mydlanych! Po tych pięknych zajęciach przyszedł czas na naukę  tańca, z którym klasa poradziła sobie śpiewająco. W nagrodę i aby chwilkę odetchnąć, wszyscy usiedli na dywaniku, a pani Patrycja wyczarowywała każdemu  zwierzątko z balonika. Rozbawione dzieci nawet nie zauważyły, kiedy pojawiły się paczki od Mikołaja, które sprawiły wiele radości.  Na zakończenie magicznych warsztatów czekała jeszcze piniata do rozbicia. Było dużo śmiechu i zabawy.  Cała klasa bardzo dziękuje pani Patrycji Walczak za poświęcony im czas i przeprowadzenie pięknych warsztatów.  Dzieci były zachwycone i już pytają o kolejne spotkanie:))

          • Spraw radość - kartką!
            • Spraw radość - kartką!

            • Zapraszamy do udziału w akcji, dzięki której niewielkim nakładem pracy można sprawić wiele radości osobom starszym, samotnym, potrzebującym.​​​​​​

              KARTKA ŚWIĄTECZNA

              AKCJA CHARYTATYWNA

              Wzorem poprzednich lat ponownie inicjujemy akcję tworzenia kartek świątecznych dla osób samotnych i chorych, podopiecznych Pensjonatu Maranta Domu Opieki dla osób starszych w Bierutowie oraz Domu Opieki Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach.

              Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w wyżej wymienioną akcję.

              1.  Wykonaj kartkę świąteczną i własnoręcznie wpisz życzenia.

              2.  Przekaż kartkę do p. Joanny Piotrowskiej – sala 220.

              3.  Termin składania kartek : 20 grudnia 2022r.

              PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI – SPRAW WIELE RADOŚCI NIEWIELKIM WYSIŁKIEM!

          • Góra Grosza 2022/2023 
            • Góra Grosza 2022/2023 

            • Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do przyłączenia się do udziału w XXIII edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”

               

              Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do przyłączenia się do udziału w XXIII edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Zbiórka monet będzie prowadzona w naszej szkole od 12.12.2022r. do 31.01.2023r. w sali 220 przez p. Joannę Piotrowską, w sali 103 przez p. Julitę Żurawską oraz w świetlicy szkolnej przez p. Justynę Hołdyńską. Akcja „Góra Grosza” organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom, które zajmuje się pomocą dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej, na terenie całej Polski. Zebrane pieniądze przeznaczane są na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących. Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie: https://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/xxiii-edycja/  

              Zachęcamy do aktywnego przyłączenia się do akcji - BO JEDEN GROSZ CZYNI RÓŻNICĘ! 

               

              Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu 

          • Zapraszamy 15 XII
            • Zapraszamy 15 XII

            • Dla uczniów, rodziców i nauczycieli - I KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY! Już 15 grudnia w szkole czekają na Was świąteczne atrakcje. 

          • Słodkie mikołajki
            • Słodkie mikołajki

            • Ho! Ho! Ho! W szkole 6 grudnia pojawił się  bardzo wyczekiwany gość. Sprawił wszystkim wiele radości i przyniósł ze sobą słodkie niespodzianki.

              W dniu 6 grudnia zawitał do naszej szkoły Św.Mikołaj i obdarował wszystkie dzieci, a także dorosłych słodkościami i prezentami.To był niezapomniany dzień .

          • Wolontariat zmienia świat
            • Wolontariat zmienia świat

            • Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza dziękujemy wszytkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za serce i zaangażowanie.

              Wolontariat zmienia świat! 

               

              Z okazji przypadającego 5 grudnia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza pragnę przekazać najserdeczniejsze podziękowania wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom, którzy angażują się w akcje charytatywne organizowane przez Szkole Koło Wolontariatu „PoMocni.  

              To dzięki Wam zebraliśmy prawie 200 zniczy, które zostały przekazane panu Janowi Matkowskiemu, wolontariuszowi z Fundacji Studio Wschód w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. To dzięki Waszej wrażliwości mogliśmy ofiarować podopiecznym Fundacji „Oleśnickie Bidy” nie tylko kilkadziesiąt kilogramów karmy, ale także inne potrzebne artykuły. 

              Praca wolontariuszy jest nieoceniona. Ogromnie cieszy mnie, że wciąż znajdują się młodzi ludzie, którzy chcą nieść bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi lub bezbronnym zwierzętom. Dziękuję za Waszą otwartość, gotowość niesienia pomocy oraz wywiązywanie się z powierzonych obowiązków. Jesteście wzorem do naśladowania nie tylko dla Waszych koleżanek i kolegów, ale i dla całej społeczności. 

              Dzisiejsze święto to ukłon w stronę wszystkich ludzi dobrej woli i o wrażliwych sercach. 

              Mam nadzieję, że szkolny wolontariat będzie się dalej tak pięknie rozwijał i powiększał swe kręgi o uczniów empatycznych na krzywdę i cierpienie innych. 

              Wszystkim Wolontariuszom życzę dużo satysfakcji z tego wspaniałego działania i wytrwałości w niesieniu dobra, a radość tych, którym pomagacie niech motywuje Was do dalszej aktywności. 

               

                                                                               Joanna Piotrowska – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu 

               

          • Jesień w świetlicy szkolnej
            • Jesień w świetlicy szkolnej

            • Jesienne tygodnie minęły nam bardzo szybko, wesoło i pracowicie: powstało wiele pięknych obrazów, dekoracji i wspomnień.  

              W listopadzie uczniowie klas I uczestniczyli m.in. w zajęciach związanych z "Dniem dyni". Zdobywali wiedzę, dzielili się doświadczeniem, jakie przetwory i dania przygotowują ze swoimi rodzicami ze zgromadzonych z ogrodu późną jesienią dyń. Na zakończenie zajęć każde z dzieci otrzymało dyplom uczestnictwa w spotkaniu.​​

               

              Zajęcia z projektu "Zabawa sztuką" oraz zadanie projektowe street art sztuka ulicy prowadzone są przez p. Justynę Hołdyńską z uczniami klasa 2, 3, 4, 5 podczas zajęć światlicowych. Jednym z zadań projektu był "Taniec, ruch..." - dzieci tworzyły prace inspirując się twórczością Edgara Degasa, który przedstawiał w swych obrazach głównie baletnice, tancerki, ponieważ to właśnie ruch był głowym tematem jego twórczości. 

              Te piękne misiaki powstały oczywiście z okazji Dnia Misia podczas zajęć z p. Joanną Misiuną i Izabelą Czuban. Chłopcy też robili misie, ale tu akurat grają w szachy :). W tle wielkoformatowy pejzaż jesienny wykonany przez uczniów klasy 1 z p. Anną Mikułą.

              Jesień była piękna tego roku. Prawie każdego dnia byliśmy na świeżym powietrzu. A gdy padało, dużo tańczyliśmy, oglądaliśmy bajki i tworzyliśmy cudne dekoracje.

          • Wiedzą, co za miedzą
            • Wiedzą, co za miedzą

            • W listopadzie odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Rywalizowały ze sobą klasy ósme.

              W dniu listopada odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Rywalizowały ze sobą klasy ósme w zespołach trzyosobowych. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 8d. Drugie klasa 8c, a trzecie miejsce klasa. 8b.

              Wszystkie klasy 8 wykazały się bardzo dobrą wiedzą. Gratulujemy

          • Pokaz jesiennej mody
            • Pokaz jesiennej mody

            • Wczoraj jesień królowała na korzytarzach szkoły. Ucznowie klas 1-3 przygotowali pokaz mody i zachwycili oryginalnością strojów i profesjonalizmem. 

              22 listopada uczniowie klas 1-3 wzięli udział w "Jesiennym pokazie mody", podczas którego zaprezentowali przygotowane przez siebie kreacje. W tym sezonie królują suknie z kolorowych liści, korale z jarzębiny, wymyślne nakrycia głowy oraz różnobarwne parasole. W modzie także szczególne kolory: pomarańczowy, brązowy, czerwony oraz żółty.

              Podczas pokazu zostały wręczone nagrody i dyplomy uczniom, którzy brali udział w konkursie plastycznym "Jesienne pejzaże". Piękne prace ozdobiły nasze szkolne korytarze. Gratulujemy zwycięzcom konkursu:

              1 miejsce: Gabriel Świrk

              2 miejsce: Lena Furmańczyk

              3 miejsce: Krzyś Pankowski

              Wszystkim uczestnikom pokazu oraz konkursu serdecznie gratulujemy kreatywności i zaangażowania.

          • 1a i 2c w krainie wulkanów
            • 1a i 2c w krainie wulkanów

            • Klasy 1a i 2c wyprawiły się na "Czerty żywioły". Ucznowie wzięłi udzaił w warsztatach w Sydeckiej zagrodzie Edukacyjnej.

              7 listopada klasy 1a i 2c pod opieką swoich pań:  Agaty Klimkowskiej, Bogusławy Ziernik, oraz  p. Marty Bieńczyk i  p. Katarzyny Włusek udały się do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie na warsztaty laboratoryjne ,, Cztery żywioły".

              Podczas zajęć dzieci doświadczyły jak trzęsie się ziemia, samodzielnie wywołały powódź, uczestniczyły w eksperymentach, zajrzały do wnętrza wulkanu, poznały różne minerały, które kryje wnętrze naszej planety Ziemi. 

              Zadowolone i pełne nowych wrażeń wróciły do domu.  

          • Kasztanki dla hospicjum
            • Kasztanki dla hospicjum

            • Prawie 30 tys. złotych udało się uzyskać w akcji "Kasztanki dla hispicjum". Mamy swój udział w tym sukcesie.

              Druga edycja zbiórki kasztanów dla hospicjum, w której nasza szkoła wzięła udział, zakończyła się wyższą niż w roku ubiegłym kwotą 𝟮𝟵 𝟰𝟬𝟬 𝘇ł.

              Kwota ta, to odpowiednik 36 734 kg kasztanów Akcja podobnie jak w zeszłym roku cieszyła się ogromną popularnością. Udział w akcji wzięło ponad 200 placówek różnego typu, oraz niezliczona liczba osób prywatnych. Zebrane środki zostaną przeznaczone na poprawę jakości życia podopiecznych objętych opieką hospicyjną w Fundacji.

              𝐃𝐙𝐈𝐄̨𝐊𝐔𝐉𝐄𝐌𝐘!

          • Hymn Polski o 11.11.
            • Hymn Polski o 11.11.

            • Włączyliśmy się do akcji "Szkoła do hymnu". O godzinie 11.11. w czwartek wszyscy ucznowie i nauczyciele zaśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.  

          • Strofy o Ojczyźnie
            • Strofy o Ojczyźnie

            • 10 listopada w bibliotece naszej Szkoły odbył się VIII Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej "Strofy o Ojczyźnie".

              Konkurs jak co roku cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów. Siedemdziesięciu ośmiu uczestników zaprezentowało własną interpretację  wierszy, które treścią nawiązywały do naszej Ojczyzny oraz  historii odzyskania niepodległości.        

                Umiejętności recytatorskie prezentowali uczniowie z klas I-VIII. W konkursie najchętniej i najliczniej uczestniczyły dzieci  klas I-III. Interpretacje poezji były przemyślane, ciekawe w odbiorze i jednocześnie różnorodne. Każdy z recytatorów otrzymał dyplom i słodką niespodziankę przygotowaną przez Radę Rodziców , a laureaci, podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości, otrzymali dodatkowo piękne nagrody książkowe.  

              W kategorii klas 1- III   wyróżnienia zdobyli:                            

              1. Aleksandra Jurasz 

              2. Stanisław Jana 

              3. Wiktoria Płuciennik-Rinke 4. Amaliia Kukhar 

              5. Julia Nowak 

              oraz

              6. Lena Furmańczyk 7. Hanna Szot 8. Kaja Kołodziejczyk 9. Jeremiasz Kulesza 10. Zuzanna Kałuziak 11. Jan Krawczyk 12. Magdalena Bojanowska 13. Maciej Kotowski 14. Mateusz Kalemba 

              W kategorii klas IV- VIII najlepiej zaprezentowali się:                                

              12. Magdalena Bojanowska 13. Maciej Kotowski 14. Mateusz Kalemba 

               

               Organizatorem konkursu była p. Krystyna Superson, która zaprasza do udziału w konkursie  recytatorskim w 2023 w kolejnej jego edycji. 

               

                   

               

          • 3c w Dolinie Bobru
            • 3c w Dolinie Bobru

            • Klasa 3c wzięła udział w wycieczce krajoznawczej szlakiem prowadzącym wzdłuż Doliny Bobru. Po drodze ucznowie podziwiali niezwykłe dzieła przyrody i piękne widoki,

              Uczniowie 3c odwiedzili Schronisko Perła Zachodu, zaporę wodną na rzece oraz wieżę widokową na wzgórzu w Jeleniej Górze. W drodze powrotnej trzecioklasiści zwiedzili również Zamek w Bolkowie.

          • Sala doświadczania świata
            • Sala doświadczania świata

            • W naszej szkole powstała Sala Doświadczania Świata. To idealna przestrzeń, w której można uaktywniać wszystkie zmysły dzieci. 

              Sala wyposażona jest w wielofunkcyjny panel z lampkami, które uruchamia się na różne sposoby. Dzieci uczą się dzięki niemu jak obsłużyć różne rodzaje włączników, a także dowiadują się, czym są związki przyczynowo- skutkowe i ćwiczą motorykę rąk: naciskają, przełączają, obracają, ciągną i przesuwają. 

              W sali znajdują się panele podłogowe w trzech kolorach, które dostarczają bogatych wrażeń wzrokowych i ćwiczą umiejętność koncentracji uwagi. Ponadto, obserwowanie przemieszczającego się pod powierzchnią panelu płynu ma działanie uspokajające. Panele mogą być wykorzystywane jako element terapii świetlnej.

              Kolejnym elementem jest kurtyna światłowodowa, która daje ciekawe efekty świetlne poprzez zmianę kolorów oraz projektor przestrzenny Mathmos, który wyświetla na ścianie lub suficie poruszający się obraz  o szerokości do 1,5 m i pobudza zmysły wzrokowe.

              Kolejnym przyrządem jest kolumna wodna. Urządzenie to umożliwia sterowanie kolorem i nasyceniem bąbelków powietrza za pomocą pilota, posiada możliwość wyboru 7 kolorów świecenia. W sali znajduje się magiczna lampa, która jest idealnym uzupełnieniem kącików relaksacyjnych czy pomieszczeń sprzyjających stymulacji i aktywizacji zmysłów. Zmieniające się kolory stymulują uwagę dziecka i wprowadzają tajemniczy nastrój. 

               Mamy nadzieję, że nowoczesna sala będzie sprzyjała rozwojowi percepcji wzrokowej, słuchowej, dotykowej naszych uczniów i będzie doskonałym miejscem relaksu, odpoczynku  i wyciszenia. 

          • Bal Świętych
            • Bal Świętych

            • 31 października wszyscy święci balowali na naszej szkole ;). Były tańce, zabawy i słodycze. Impreza udała się bardzo, uczestnicy zachwyceni. 

              W poniedziałek 31 października o godz. 18.00. księża pracujący w naszej szkole: Mieczysław Pajdo, Piotr Majcher i Adrian Żądło oraz samorząd szkolny zorganizowali "Bal świętych" dla dzieci klas 1-6 . Zabawa trwała do godz. 20.30. Imprezę poprowadził ks. Adrian Żądlo z p. Justyna Kochańską-Tułą. Były cukierki, ciastka, chrupki, soki, woda i co najważniejsze - wata cukrowa. 

              Każdy uczeń, który pojawił się na balu w przebraniu, otrzymał w nagrodę wafelek. Ponadto, uczestnicy zabawy otrzymywali świecące w ciemności bransoletki, ktore wykonywał ks. Majcher. W zabawie uczestniczyło około stu osób. Cześć uczniów przed balem wzięło udział w mszy sw. i w pochodzie z kościoła do szkoły.   

          • Święto naszej Patronki
            • Święto naszej Patronki

            • W październiku, jak co roku, wspominaliśmy Irenę Sendlerową. Zobaczcie, jak ucznowie i nauczyciele świętowali Dzień Patronki naszej szkoły.

              W ramach obchodów Dnia Patronki szkoły klasy IV - VIII uczestniczyły w ,,Poranku z Ireną Sendlerową", przygotowanym przez ósmoklasistów i p. Marzenę Gołąb oraz ks. Adriana Żądło. Artyści przypomnieli zebranym najważniejsze fakty z życia naszej Patronki, zilustrowane fragmentami utworów poetyckich i muzycznych. Podczas spotkania wyemitowano również film dokumentalny pt. ,,Kto potrafi tak żyć?", zrealizowany przez uczniów jednej ze szkół im. Sendlerowej. Dekorację na tę uroczystość przygotowały panie: Marlena Dąbek i Magdalena Kuchczyńska. Uroczystość otworzyła p. Marta Richter-Lesicka, wicedyrektor szkoły. 

              Klasy młodsze rozpoczęły obchody porannym czytaniem dla Sendlerowej i  odśpiewaniem hymnu szkoły na Jej cześć. Następnie w klasach wspominano sylwetkę patronki rozpiązując quizy i wykonując prace plastyczne. Na szkolnym korytarzu, obok pamiątkowej tablicy Ireny Sendlerowej pojawiły się portrety i drzewo pamięci. 

          • Pasowanie pierwszych klas
            • Pasowanie pierwszych klas

            • Naszej szkole przybyło 84 pełnoprawnych uczniów: dziś pierwszoklasiści wzięli udział w uroczystości ślubowania i pasowania.

              W uroczystrości pasowania wzięli udział ucznowie, rodzice, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców, Urządu Gminy w Dobroszycach oraz inspektor ds. oświaty p. Katarzyna Koreń. 

              Pasowanie przeprowadziała dyrektor szkoły p. Agnieszka Dorobiała, która apelowała do rodziców o wspieranie swoich dzieci w nauce i nakłanianie ich do systematycznej pracy. 

              Pierwszoklasiści wraz z wychowawczyniami: p. Joanną Misiuną, Agatą Klimkowską, Teresą Hold i Jolantą Łuczyk  przygotowali bardzo ciekawy program artystyczny, który wykonali perefekcyjnie za co zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Otrzymali również upominki ufundowane przez wójta gminy oraz książki. 

              Po apelu uczestnicy spotkania rozeszli się do swoich klas, by przy słodkim poczęstunku dalej świętować ten ważny dzień. 

          • Pomaga i cieszy
            • Pomaga i cieszy

            • Od września ucznowie naszej szkoły mogą korzystać z sali integracji sensorycznej. Atrakcyjne wyposażenie cieszy uczniów i ułatwia pracę nauczycielom. 

              - Właściwa integracja sensoryczna wpływa na zdolności poznawcze i rozwojowe u dziecka. Właśnie dlatego powstała w naszej szkole sala integracji sensorycznej - podkreśla Agnieszka Dorobiała, dyrekltor szkoły. - W sali tej zaprojektowaliśmy kąciki i zestawy sensoryczne, które idealnie sprawdzają się jako element aranżacji bezpiecznej przestrzeni edukacyjnej dla naszych uczniów.

              Sala jest piękna i kolorowa. Została wyposażona w duży sprzęt podwieszany, suchy basen, rozbudowane kąciki sensoryczne, kształtki rehabilitacyjne, piłki sensoryczne, pufy, tablice sensoryczno-manipulacyjne, labirynty manipulacyjne, materace czy sprzęt do ćwiczeń równowagi.

              Całość uzupełniają liczne pomoce edukacyjne wspierające rozwój percepcji: wzrokowej, słuchowej, dotykowej i zapachowej oraz percepcji czucia głębokiego. Wpływają one także pozytywnie na rozwój małej i dużej motoryki dzieci.

              - Wszystkie sprzęty skutecznie wspomagają terapię, wspierając sensorykę i ogólny rozwój dziecka oraz ułatwiają pracę naszym specjalistom - mówi Agnieszka Dorobiała.

               

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach
      • 71 314 11 25 sekretariat wew. 10 lub kom. 512 532 870; dyżurka wew. 13; psycholog wew. 20; pedagog wew. 21; logopeda wew. 16; higienistka wew. 15; biblioteka wew. 18;
      • Dobroszyce 56-410, ul. Parkowa 5, 56-410 Dobroszyce Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych